Ražojam energoefektīvus PVC logus un durvis no siltākajiem profiliem pasaulē! Šodien jāizvēlas tikai to, kas garantēti derēs arī nākotnē. Tā ir vienīgā loģiskā izvēle - ēku ārējām konstrukcijām jābūt energoefektīvām. Neviens šodien nevar prognozēt cik izmaksās energoresursi pēc gada vai pieciem, bet droši zināms - būs dārgāk nekā šodien. 

Mūsu ražotie PVC logi iedalāmi 2 grupās:

Kāpēc izvēlēties PVC logus?

Iesakām izvēlēties augstas kvalitātes PVC logu un durvju konstrukcijas, jo tādejādi iegūsiet visvairāk:

  • Vislabākā siltumizolācija. PVC logi ir vissiltākie (vislabākās U koeficientu vērtības), ja salīdzina ar analoga kvalitātes līmeņa koka vai alumīnija konstrukcijām. 
  • Nav jāpārkrāso. PVC logi ar krāsu dekoru lamināciju ir ļoti izskatīgi, tie neprasa papildus kopšanu ekspluatācijas laikā (nekad nav jāpārkrāso, ārējās vides ietekmē nemaina savu izskatu). Jūs taču novērtējat savu laiku? Tad pavadiet to vērtīgi, izvairoties no izdevumiem un laika tēriņa neizbēgamā un sistemātiskā koka virsmu renovācijā.
  • Izdevīgāka cena. Pat visaugstākās kvalitātes, energoefektīvi PVC logi un durvis iegūstami par izdevīgāku cenu, nekā koka vai alumīnija analogi.

PVC logu galvenie konstrukciju veiktspējas rādītāji:

PVC logi - energoefektivitāteEiropas klasifikācijas normās logi un durvis tiek iedalīti vairākās veiktspējas pakāpēs.

PVC (plastikāta) logu siltumcaurlaidība

SILTUMCAURLAIDĪBAS KOEFICENTS (SILTUMIZOLĀCIJA). PVC logiem un citām ēku norobežojošām konstukcijām, izsaka ar koeficientu U. Rekomendējam izvēlēties siltas konstrukcijas, iespējami tuvu koeficientam Uw ≤ 0,8 W/m2K (energeto vai kombinētie risinājumi, pasīvo māju produkti, pasīvie logi u.tml.). Jo mazāks šis koeficents, jo mazāki ir siltuma zudumi caur loga konstrukciju un samazināti apkures izdevumi. Mūsu plastikāta logu/durvju aprēķinu programma ir sertificēta ift Rosenheim institūtā, Vācijā. Tā nodrošina precīzas Uw vērtības aprēķinu katram logam atsevišķi (izejot no loga izmēra, profilu veida, stiklojuma, distanceru utt. izvēles) un visām projekta konstrukcijām kopā.
Uw koeficients logiem un durvīm
Siltuma zudumu apmēru parasti izsaka ar U vērtību, kas ir siltuma zudumu mērs vatos uz kvadrātmetru uz viena Kelvina grāda iekšējās un ārējās temperatūras atšķirību (izsaka kā W/m2K). Jo zemāka ir U vērtība, jo labāka ir izstrādājuma izolācija. Izvēloties siltus logus, t.i. Uw ≤ 0,8 W/m2K, ekonomēsiet savu naudu nākotnē!

PVC logi - energoefektīvi, laminēti ar krāsu dekoruPlastikāta logu gaisa caurlaidība

Gaisa caurlaidība definēta kā gaisa apmaiņa, kas norisinās pie aizvērta un noslēgta loga vai ārdurvīm caur salaidumiem starp vērtni, rāmi, stikla falci un montāžas šuvēm. Šī gaisa apmaiņa ir sekas pie loga esošai gaisa spiediena starpībai ārpusē un iekšpusē. Gaisa caurlaidības tests attiecas uz ēkā iemontētu logu. Gaisa caurlaidība ir otrs būtiskākais parametrs, pēc siltumcaurlaidības, ēku energoefektivitātes paaugstināšanas aspektā. Jo augstāka ir klase, jo mazāka ir uzsildītā vai kondicionētā telpu gaisa nekontrolētā noplūde. Ventilācijai nepieciešamā gaisa apmaiņas pasākumi nav saistāmi ar loga konstrukcijas blīvumu.

Energoefektīvu māju būvniecībā nozīme ir ne vien būvkonstrukcijām, bet arī montāžas kvalitātei un paņēmieniem. Šajā gadījumā runa ir par ēkas hermētiskumu. Vadoties pēc Eiropas prakses, energoefektīvām mājām gaisa noplūdes koeficients nedrīkst būt lielāks par 0,6 m3/ h·m2. To pārbauda objektā iemontētiem logiem, veicot mērījumus ar “Blower door” tehnoloģiju. Tiek fiksēta ēkas blīvējuma pakāpe, pārspiediena režīmā, radot 50 Pa (paskālus) lielu gaisa spiedienu. Maksimālā normatīvos pieļaujamā gaisa caurlaidība, ja spiediena starpība ir 50 Pa, dzīvojamām mājām ir 3 m3/ h·m2 , publiskajām ēkām, izņemot pansionātus un slimnīcas, 4 m3/ h·m2, ražošanas ēkām 6 m3/ h·m2. Ēku gaisa caurlaidību var noteikt saskaņā ar standartu LVS EN ISO 9972. 

PVC logu vēja slodžu izturība

VĒJA SLODŽU IZTURĪBA, to raksturo plastikā loga rāmja izliece pie atbilstošas vēja slodzes (nosaka pēc LVS EN 12211 - Latvijas standarts).
Klasifikācija/vērtība:  
A (≤1/150) - rāmja izliece pie testēšanas spiediena "P1" uz 1m nepārsniedz 6.7mm 
B (≤1/200) - rāmja izliece pie testēšanas spiediena "P1" uz 1m nepārsniedz 5.0mm 
C (≤1/300) - rāmja izliece pie testēšanas spiediena "P1" uz 1m nepārsniedz 3.3mm
P1 – rāmja izlieces uzmērījuma pārbaudes spiediens (400Pa)

Citi veiktspējas raksturlielumi:

  • Ūdensnecaurlaidība (norāda pie kādas spiediena starpības un novietojuma, lietus ūdens caur loga konstrukciju sāk nokļūt telpā), 
  • Skaņas izolācija (parametru raksturo „dB”, izteikta vērtība un skaņas izolācijas klase, atkarībā no izvietojuma pilsētas zonās)
  • Atkārtotas aizvēršanas un atvēršanas izturība
  • Mehāniskā stiprība
  • Ielaušanās izturība u.c.