Trīsstiklu paketes. Trīs slāņu stikla paketes.Stiklam var būt daudz dažādu funkciju, kas Jūsu māju padarīs vēl ērtāku, drošāku, privātāku un praktiskāku. Logu nomainīšana vai jaunu uzstādīšana padarīs ēku vizuāli pievilcīgāku, kā arī ļaus taupīt siltumenerģiju un sniegs vairāk ērtību. Lai būtu vieglāk izvēlēties piemērotākos izstrādājumus, jāapsver visas priekšrocības, ko sniedz stikls.

Siltuma uzturēšana iekštelpās.

Ir svarīgi nodrošināt, lai no jūsu mājām caur logiem nezustu siltums. Kvalitatīvs stikls ļaus samazināt izdevumus par siltumenerģiju, padarīs māju siltāku. Trīsstiklu paketes (vai, tā saucamās, trīsslāņu stikla paketes) iespējams izgatavot ar Ug koeficienta vērtību 0.5. Šis lieliskais rādītājs ļaus iegūt augstāku kopējo loga siltumizolācijas rādītāju. 

Selektīvais jeb low-E stikls.

Mūsdienās logiem un stiklotājām ārdurvīm jāatbilst noteiktām enerģijas taupīšanas efektivitātes normām. To, cik efektīvs ir logs, aizturot izplūstošo siltumu, iespējams novērtēt ar siltuma izolācijas koeficientu, tā saucamo Ug-vērtību. Stikla veids, ko izmanto stiklu paketēs enerģiju taupošiem logiem, ir plaši pazīstams kā selektīvais jeb low-E stikls.
Tradicionāli parastā stikla uzlabojumus panāk, uzklājot stiklam plānu pārklājuma kārtu. Šāds stiklojums uzlabo energoefektivitāti ēkās. Pasīvajās ēkās būtiska apkures sastāvdaļa ziemas sezonā ir saules izstarotais siltums. Šajā gadījumā, jāizvēlās stiklojuma veids, kurš sekmē telpu uzsilšanu no saules, vienlaicīgi parūpējoties par noēnojumu vasarā. Savukārt, telpas, kuras vasarā pēmērīgi uzkarst, var pasargāt izvēloties stikla paketes ar siltumu aizturošu pārklājumu.

Energoefektivitātes prasības.

Sabiedrībā ik gadus pieaug zināšanas par apkārtējās vides jautājumiem, arvien vairāk tiek akcentētas enerģijas taupīšanas metodes gan dzīvojamās, gan komerciālās ēkās. Pēdējos gados ir ieviesti jauni noteikumi, kas nosaka minimālās energoefektivitātes prasības. Šajā gadījumā ļoti liela nozīme ir stiklam.

Zema emisija. Zemas emisijas (low-E) stikla tehnoloģijas attīstība ļāvusi logiem sniegt būtisku ieguldījumu enerģijas saglabāšanā un komfortā, samazinot siltuma zudumus un iekšējo kondensāciju. Siltuma zudumu apmēru parasti izsaka ar U vērtību, kas ir siltuma zudumu mērs vatos uz kvadrātmetru uz viena Kelvina grāda iekšējās un ārējās temperatūras atšķirību (izsaka kā W/m2K). Jo zemāka ir U vērtība, jo labāka ir izstrādājuma izolācija.

Darbības principi.

Zemas emisijas stikls faktiski atstaro enerģiju atpakaļ ēkā, nodrošinot daudz mazākus siltuma zudumus nekā caur parasto stiklu. Turklāt dažāda veida zemas emisijas stikli nodrošina dažādas saules siltuma pasīvā ieguvuma pakāpes, kas ļauj mazināt apkures prasības un izmaksas, īpaši aukstākajos mēnešos.